• pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic4
 • pic4
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic3
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Do wakacji zostało 155 dni 
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl


plan lekcji

dziennik

zastępstwa

nauczanie
hybrydoweKorba to projekt dla młodych,
przedsiębiorczych
i pozytywnie zakręconych!


Oficjalna strona Projektu

PROJEKT KORBA - ZAKRĘĆ SIĘ!

"KORBA to projekt dla ambitnych i przedsiębiorczych młodych ludzi. Dla tych, którzy mają mnóstwo pomysłów, pasję, zapał i pragną zakręcić rzeczywistością!".
Adresowany jest do młodzieży z trzech województw : śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.
Z przyjemnością informujemy, że już trzeci raz nasi uczniowie zakwalifikowali się do Projektu Korba. Spośród setek zgłoszonych projektów wybrano w tym roku m.in. projekt Patrycji Sosny z IH1. Patrycja zamierza przeprowadzić akcję promocji zdrowego żywienia wśród dzieci bytomskich szkół podstawowych. Zanim to jednak uczyni, bierze udział w bezpłatnych czterodniowych warsztatach wyjazdowych Korby w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym w Burzeninie, poświęconych następującym tematom:
 1. Budowanie zespołu, zarządzanie zespołem.
 2. Komunikacja, asertywność, rozwiązywanie konfliktu.
 3. Kreatywność, liderstwo.
Bardzo gratulujemy sukcesu!!!

Projekt Korba 2011 - Wesołe witaminki
Patrycja Sosna
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu
Motto projektu: Niech twoje pożywienie będzie lekarstwem...
Hipokrates


Droga do sukcesu:
Projekt został zgłoszony do konkursu w maju 2011i okazał się na tyle interesujący, że jego autorka, Patrycja Sosna, została zaproszona w czerwcu na czterodniowe warsztaty Korby. Dzięki uczestnictwu w nich nabywała pod okiem wyszkolonych trenerów nowych umiejętności: uczyła się komunikacji interpersonalnej, diagnozy ról zespołowych, a także dynamiki rozwoju zespołu. W młodych ludziach kształcono także cechy lidera oraz umiejętność przewodzenia w grupie, jak również asertywną postawę w sytuacjach napięć i konfliktów. Podczas warsztatów Patrycja wykazała się kreatywną postawą i inicjatywą, dzięki czemu zakwalifikowała się na siedmiodniowy obóz Korby, w drugiej połowie sierpnia, a tym samym Jej projekt został zakwalifikowany do realizacji. Realizacja przedsięwzięcia miała miejsce między 1 września a 30 listopada 2011 roku.

Cele projektu:
 1. Przekonanie dzieci do zdrowego odżywania, czego pozytywne skutki na pewno odczują w przyszłości.
 2. Wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych.
 3. Kształtowanie krytycznej oceny asortymentu szkolnych sklepików.
 4. Upowszechnianie za pośrednictwem dzieci prozdrowotnych zachowań w rodzinie.
Adresatami projektu byli uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu. Zaplanowaliśmy w ramach projektu następujące działania:
 1. Zaproszenie dietetyka na spotkanie z dziećmi w ich szkole, a w tym przeprowadzenie konkursu plastycznego.
 2. Zajęcia warsztatowe w naszej szkole - komponowanie przez dzieci zdrowych posiłków z naturalnych owoców i warzyw i wspólna ich konsumpcja - zdrowe odżywianie powinno być również przyjemnością.
 3. Spotkanie z rodzicami uczniów klasy III a w Szkole Podstawowej nr 4.
 4. Zajęcia warsztatowe - dekorowanie świątecznych pierników, spotkanie w sali multimedialnej z uczestnikami projektu; wspólne zabawy i praca dzieci, młodzieży szkoły średniej, nauczycieli i rodziców.
 5. Wizyta Świętego Mikołaja - wręczanie prezentów.
 6. Podsumowanie projektu: rozdanie pamiątkowych dyplomów uczestnikom.
Wszystkie te działania służyły osiągnięciu zaplanowanych efektów - promocji zachowań prozdrowotnych, zdobyciu wiedzy dotyczącej zdrowego odżywiania, umiejętności praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy, integracji rodziny, świetnej zabawie.

Etapy realizacji:

10 października dzieci spotkały się w swojej szkole z dietetykie, Panią Joanną Gadomską. Zajęcia dotyczyły wpływu zdrowej żywności na stan zdrowia, przede wszystkim dzieci. W formie prezentacji multimedialnej zostały przedstawione dzieciom informacje na temat zdrowego odżywiania. Następnie trzecioklasiści rozwiązywali krzyżówki o tematyce prozdrowotnej oraz wykonali prace plastyczne na temat najbardziej pożądanych składników zdrowej diety - rysunki zostały wyeksponowane na tablicy i wszystkie ocenione jako najlepsze!

20 października uczniowie klasy III a i ich wychowawczyni, Pani Iwona Zwadło, odwiedzili naszą szkołę, aby wziąć udział w zajęciach warsztatowych. Najpierw trzecioklasiści obejrzeli w sali multimedialnej film edukacyjny promujący zdrową żywność i zdrowe odżywianie, a następnie wzięli udział w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez Panią Małgorzatę Muzykę - dzieci samodzielnie, pod opieką uczniów drugiej grupy klasy IK przyrządzały sałatki owocowe. Były też uczestnikami pokazu carvingu, który przygotowała dla nich Monika Flak z IVT1. Wzięły też udział w pokazie ozdobnego składania serwetek w wykonaniu Kamili Gacy i Sandry Matejczyk z IVT2. Na koniec zostały "wyposażone" w drugie śniadanka, składające się, oczywiście, tylko ze zdrowej żywności.

15 listopada odbyło się spotkanie rodziców uczniów klasy III a z dietetykiem, Panią Joanną Gadomską, i Panem Dariuszem Mączką, naszym nauczycielem przedmiotów zawodowych, poświęcone zdrowemu odżywianiu dzieci. Rodzice otrzymali od prowadzących liczne materiały edukacyjne oraz, na specjalne życzenie matek - przepisy na zdrowe posiłki. Spotkanie odbyło się w "towarzystwie" zdrowego jabłecznika i babki piaskowej, również zdrowej i ekologicznej, oraz owocowej herbatki.

6 grudnia zorganizowaliśmy dla dzieci jeszcze jedno spotkanie warsztatowe w naszej szkole. Wizyta rozpoczęła się od strojenia naszej szkolnej, żywej pachnącej choinki w białe anioły, które dzieci przygotowały specjalnie na tę okazję. Następnie pod opieką Pani Joanny Korzeniowskiej maluchy zajmowały się zdobieniem pierników, aby móc je, takie pięknie udekorowane, zjeść w przygotowanej specjalnie na tę okazję sali multimedialnej. Nie była to jedyna tego dnia niespodzianka! Nie zawiódł bowiem Św. Mikołaj, o wizytę którego zabiegaliśmy kanałami dyplomatycznymi od poprzedniego roku; potwierdziła się też legendarna hojność Świętego - wszystkie dzieci i uczestniczący w projekcie dorośli zostali obdarowani. W zamian Św. Mikołaj wysłuchał kolęd w wykonaniu klasowego chóru, a nawet indywidualnych wykonów, nazwijmy to, piosenek okolicznościowych.
Spotkanie zakończyła uroczystość podsumowania Projektu Korba połączona z wręczeniem dyplomów z podziękowaniami dla wszystkich zaangażowanych w realizację projektu - wszystkim tym ludziom dedykowana została myśl Hermana Gmeinera: Wszystko, co wielkie w naszym świecie, zdarza się dlatego, że ktoś robi więcej niż musi.

17 grudnia w kinie Rialto w Katowicach odbyła się Wielka Gala Korby, uroczystość kończąca realizację autorskich projektów młodych zaangażowanych ludzi z 3 województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. W naszej szkole swój projekt realizowała Patrycja Sosna - skutecznie i z sukcesami, ponieważ została finalistką Korby. Patrycja otrzymała dyplom następującej treści: Za udział w finale PROJEKTU KORBA 2011 z gratulacjami za osiągnięcia w działalności liderskiej, rozwój osobisty oraz za rezultaty autorskiego przedsięwzięcia zrealizowanego w ramach Projektu Korba.

Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem różnych osób. Dzięki temu udało nam się pozyskać sponsorów, bez których przedsięwzięcie nie byłoby tak spektakularnym sukcesem, są to: Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu Pani Małgorzata Niewrzela, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu, Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Bytomiu, Pani Renata Kyrcz, koleżanki - Ola Bystranowska i Marta Nowak oraz piekarnia z Piekar Śląskich. Wszystkim, którzy nam pomogli, bardzo dziękujemy: nauczycielom Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu - Pani Małgorzacie Muzyce, Pani Joannie Korzeniowskiej, Pani Renacie Kyrcz, Panom Dariuszowi Mączce i Rafałowi Kapicy; uczniom - Marcie Nowak, Oli Bystranowskiej, Sandrze Nicpoń z IIH1, Monice Flak z IVT1, Kamili Gacy i Sandrze Matejczyk z IVT2, Pawłowi Gonerze i Piotrkowi Kozakowi z IIH1, Oli Berezowskiej z IVH2, uczniom drugiej grupy klasy IK i IVT1; Państwu Joannie Gadomskiej i Marcinowi Domagalskiemu.
Najbardziej dziękujemy Dzieciakom z III a i Pani Iwonie Zwadło, ich wychowawczyni, za efektywną współpracę!

Ta impreza, jak i wszystkie w naszej szkole, była kolejnym naszym sukcesem!

Danuta Domagalska, opiekun projektu

konkurs
galeria
office 365
english films
gazetka zsgh
hotspot zsgh
translate
sonda zsgh
Jak spędzasz swój wolny czas?
uczę się
z przyjaciółmi
oglądam telewizję
przed komputerem
uprawiam sport
idę na zakupy
piszę do znajomych

Ilość oddanych głosów: 711
certyfikaty
biuletyn
rodo
IP: 3.239.236.140
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 20971222 razy.
Obecnie: 10 gości online 
wróć do górę