@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do końca wakacji zostało 69 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
translate
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.plplan lekcji


dziennik

KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE,
JAKBY CAŁY ŚWIAT RATOWAŁ


Adopcja na odległość
Celem projektu jest adopcja na odległość oraz
propagowanie idei pomocy dzieciom zagrożonych głodem
i analfabetyzmem w Afryce.

Tegoroczną akcję Adopcji na odległośc rozpoczynamy od prezentacji Rwandy i tragicznych doświadczeń jej mieszkańców. Prezentację wykonała Karolina Zygadło z klasy 3H1.

This text will be replacedNareszcie mogę Was zawiadomić o postępie naszych działań w sprawie adopcji na odległość. Otrzymaliśmy dzisiaj informacje z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Nasze pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla dziewcząt i kobiet z Centrum Formacyjno - Zawodowego Main oraz dla dzieci z ochronki działającej przy Centrum. Wpłaty będą przeznaczone przede wszystkim na edukację i w razie potrzeby, na dożywianie, przybory toaletowe, odzież i inne niezbędne wydatki. Wspierana placówka znajduje się w Rwandzie, w miejscowości Gisenyi. Za program adopcji na odległość w tej placówce odpowiedzialna jest Gisele Ndkezi. Wszelkie kontakty z podopiecznymi i ich opiekunką, siostrą misjonarką, możemy utrzymywać za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Wkrótce na korytarzu szkolnym ukaże się gazetka z informacjami i zdjęciami, które otrzymaliśmy od misjonarzy. Na koniec dodam, bo to rzeczywiście niespodzianka, że szkoła, którą my także się opiekujemy, to 3-letnia szkoła zawodowa hotelarska! W związku z profilem tej szkoły, tak nam bliskim, może uda się podjąć jeszcze inne inicjatywy. Liczę na "burzę mózgów" i konstruktywne propozycje (jednak małe są szanse, aby zaprosić ich na nasze Międzynarodowe Warsztaty…, a szkoda!)Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę środków na adopcję na odległość; rozliczenie znajduje się na tej stronie. Jesteście wspaniali i wielkiego serca, jeszcze większej wrażliwości i pełni zwykłej ludzkiej dobroci. Nie znajduje słów podziękowań dla wszystkich, którzy przejęli się losem małego człowieczka. Teraz z wielką dumą przedstawiam Wam najbardziej hojnych spośród nas, są to: Adaś Wałoszek z I M, Arek Szczurek z IV K, Łukasz Nicpoń z IV K, Karolina Duda z IV K i Krzysiu Sawicki też z IV K.

IM i IV K wymiatają!

W związku z planowaną przez naszą szkołę adopcją na odległość trwa zbiórka środków na jej realizację. Poniżej przedstawiamy rozliczenie z dotychczasowych wpłat:

INFORMACJA O POZYSKANYCH ŚRODKACH FINANSOWYCH
L.p.DataKlasaKwotaWychowawca
1.17.02.IV K125 złRobert Majda
2.19.01.
25.01.
I M80zł
30zł
Danuta Pajestka
3.25.01.III H143,75złDanuta Domagalska
4.17.02.I H240złAgata Porada
5.16.01
19.01.
III M30złKrzysztof Gubała
6.25.01.I H130złBeata Kulczyk
7.25.01.II H329złEmilia Ociepa
8.25.01.IV H226,40złJoanna Szukała-Pawłowska
9.17.02.I G26złJoanna Korzeniowska
10.25.01.II M23,93złRoman Olszowski
11.17.02.II K23,10złKrzysztof Bielat
12.17.02.III H223złKrzysztof Brol
13.13.02.I K22złDariusz Mączka
14.17.02.I T22złRafał Kapica
15.20.01.II H221złDorota Tomaszczak
16.17.02.II H121złIlona Steczkiewicz-Skica
17.02.03.II TK14złMałgorzata Muzyka
18.25.01.IV T214złAndrzej Kukuła
Inne207,50zł

Razem klasy: 648,08zł
Razem: 855,58zł

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - klasom i ich wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, darczyńcom indywidualnym.
Równocześnie prosimy pozostałe klasy o dokonanie wpłat na nasz szczytny cel.
Dzieci w Afryce czekają na naszą pomoc!

APEL O DAR SERCA
Założyliśmy tę stronkę, aby przybliżyć Wam problem adopcji na odległość, ponieważ my, jako szkoła, planujemy wziąć udział w takim przedsięwzięciu.
W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Często, kiedy ich europejscy rówieśnicy, również dzieci i młodzież w Polsce, siedzą w szkolnych ławkach, ucząc się dla swojej przyszłości, dzieci afrykańskie ciężko pracują. Rodziny żyją w takiej biedzie i nieświadomości, że po prostu nie potrafią ocenić, jakie szanse życiowe daje dziecku możliwość edukacji, a przede wszystkim nie mają środków, aby swoje dzieci kształcić. Bieda, choroby, wojny czynią z życia afrykańskich dzieci piekło na ziemi.
Brak dostępu do edukacji nie jest jedynym problemem dzieci z Afryki - to także brak opieki medycznej - dzieci się nie szczepi, nie wykonuje badań; dlatego umierają na choroby, które w Europie nikomu nie zagrażają. Lekarze z całego świata, wolontariusze z takich organizacji jak "Lekarze bez granic", starają się pomóc mieszkańcom kontynentu afrykańskiego. Z badań nad opieką medyczną w Afryce wynika, że strzykawka jednorazowa jest tam użyta 200 razy!
Innym, przerażającym problemem Afryki jest brak wody i żywności, gdy kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone "cierpią" na jej nadmiar. Nie zmienimy klimatu tego kontynentu, ale staramy się, przede wszystkim my, Europejczycy, w tym także Polacy, nieść pomoc ludziom, którzy umierają z pragnienia, umierają na choroby wywołane brudem - niemożnością mycia czy prania! Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych - "Adopcję na odległość". Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki biednego dziecka. Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, możemy włączyć się w adopcję grupową. Adopcja grupowa umożliwia zdecydowanie efektywniejsze wsparcie. Dzięki naszej hojności dziecko ukończy szkołę i będzie mogło wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie.
Apelujemy do Waszej wrażliwości, Waszych serc, ale też nie ukrywamy - prosimy o wsparcie finansowe naszego projektu - jeśli każdy uczeń naszej szkoły ofiaruje na ten cel tylko 1 zł, to pokryjemy wszystkie koszty kształcenia i pełnego utrzymania jednego dziecka przez cały rok. Zróbmy razem coś dobrego!
Anka SalamonDanuta Domagalska, opiekun projektu

aktualna galeria
spacer po ZSGH
strona zawodowa
gazetka zsgh
office 365
english films
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
34.239.151.124
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
stat4u stat4u Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 39285005 razy.
Obecnie: 29 gości online 
wróć do górę