@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do wakacji zostało tylko 13 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl



plan lekcji


dziennik

Uczniowie z ZSGH Bytom na Sycylii!
08-06-2026 20:54:53
Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu rozpoczęła zagraniczny staż zawodowy w ramach programu Erasmus+! Tym razem uczestnicy projektu wyjechali do Palermo na Sycylii, gdzie będą zdobywać doświadczenie zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy.

Podczas pobytu uczniowie będą rozwijać swoje umiejętności zawodowe i językowe, a także poznawać kulturę, tradycje oraz codzienne życie mieszkańców Włoch. To doskonała okazja do zdobywania nowych doświadczeń, rozwijania samodzielności oraz poszerzania horyzontów.

Nasi uczniowie reprezentują nie tylko ZSGH w Bytomiu, ale również miasto Bytom, promując jego potencjał i młodzież na arenie międzynarodowej.

Życzymy uczestnikom udanego pobytu, wielu sukcesów podczas praktyk i niezapomnianych wspomnień!

Dyrektor    
Wicemistrzostwo Bytomia w piłce koszykowej 3x3
04-06-2026 09:16:03
Pod koniec maj nasze uczennice brały udział w turnieju streetballa czyli piłce koszykowej 3x3 i osiągnęły sukces w postaci drugiego miejsca w Bytomiu. Nasza reprezentacja grała w składzie:
Mankiewicz Oliwia, Smarzok Anna i Szuman Dominika – wszystkie z klasy 1C oraz Kowalkowska Dominika z klasy 2CK. Nasza męska drużyna zajęła piąte miejsce. 
Drużyny poprowadził podczas zawodów mgr Roman Olszowski. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria
R. Olszowski    
Piknik Europejski za nami! Ruch, zdrowie i europejska energia!03-06-2026 15:13:51
W miniony piątek (29.05) nasza szkoła tętniła życiem! Tym razem udowodniliśmy, że podróże i edukacja europejska idealnie łączą się z dbaniem o zdrowie i formę! Zobaczcie podsumowanie w pigułce:

Stoisko Erasmusa – nasi stażyści radzili, jak przygotować się do wyjazdu, ale też jak dbać o zdrowie psychiczne i radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach za granicą. Przećwiczyli również rozmowy kwalifikacyjne – można było się spróbować w interakcji ze stażystami.
 
Ruch to zdrowie! – korytarze i przerwy między meczami opanował taniec! Dziękujemy naszym animatorkom za dawkę endorfin i genialne układy prosto z Teneryfy. Aktywne przerwy to jest to!
 
W zdrowym ciele zdrowy duch – nasi stażyści podczas pogadanki przypomnieli, że silna psychika i dobre nawyki to klucz do sukcesu na zagranicznym stażu.
 
Smaki Hiszpanii w wersji FIT– klasy gastronomiczne wzięły na warsztat kuchnię hiszpańską. Czy może być zdrowo? Oczywiście! Uczniowie pokazali, jak modyfikować przepisy, by były lekkie, pełne witamin i zgodne z zasadami zdrowego żywienia.

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i solidną d [...pokaż więcej]
K. Drabik    
Wycieczka klasy 1UH – Sokole Ranczo w Biskupicach02-06-2026 08:40:01
W dniach 27-29 maja odbyła się wycieczka klasy 1UH do Sokolego Rancza w Biskupicach, u podnóża największego rezerwatu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Sokole Góry. Przywitała Nas piękna pogoda, a panujący klimat i atrakcyjność ośrodka przeszła nasze oczekiwania. Po przywitaniu z właścicielem gospodarstwa i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do zwiedzania ośrodka. Rozpoczęliśmy od przejścia popularną Aleją Brzozową do kamiennych kręgów i nie tak wcale małym mini zoo - zagrody zwierzęcej, części sportowo rekreacyjnej i wypoczynkowej. Po obiedzie każdego dnia był czas na odpoczynek, a po podwieczorku do kolacji poświęcaliśmy czas na korzystanie z toru sprawnościowego OCR oraz na gry i zabawy w fresbee, petanque/bule lub dowolnym momencie na zaglądanie w zagrody konne i mini zoo. Po kolacji odbyła się klasowa dyskoteka, którą zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem swojskiej kiełbaski. Każdego dnia serwowano nam bardzo smaczne cztery posiłki, w których stosowano własne wyroby mięsne i wędliniarskie, a dodatkową atrakcją w ośrodku były lody włoskie Gelato. Grupa uczniów o profilu hotelarskim podczas pobytu mogła zobaczyć specyfikę obsługi gości i zakwaterowania w ośrodku agroturystycznym. Natomiast grupa uczniów o profilu turystycznym dodatkowo spędzała czas w klasowym gronie na animacjach czasu wolnego jakim były gry i zabawy taneczne oraz w kolejnym dniu udała się szlakiem turystycznym, biegnącym przez około 7 km lasu do Olsztyna, gdzie znajduje się przepiękne pole widokowe, z wysoko umiejscowionymi i dobrze zachowanymi ruinami i basztą zamku. Po powrocie [...pokaż więcej]
K. Gubała    
Dzień Sportu w ZSGH
01-06-2026 20:38:23
Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu”. Rozpoczęliśmy od zajęć pilatesu, które pod fachowym okiem pani mgr Joanny Kozłowskiej-Nowak przebiegały na sali gimnastycznej. Uczennice mocno zapracowały na słodki poczęstunek, który wszyscy uczestnicy w tym dniu otrzymali z rąk prowadzących. Następnie rozegrany został mini turniej piłki siatkowej, którą to dyscyplinę przygotował i sędziował mgr Sebastian Przywara, gdzie trzy drużyny dzielnie rywalizowały o wygraną. Zakończyliśmy tradycyjnie miniturniejem piłki koszykowej, gdzie również rywalizowały trzy drużyny, które mocno wsparła obecność i udział w grze naszego konserwatora pana Sebastiana Niezgody. Rozgrywki przygotował i poprowadził mgr Roman Olszowski.
Zapraszamy do galerii i do udziału w następnym „Dniu Sportu” w przyszłym roku.
Galeria
R. Olszowski    
Powodzenia podczas egzaminu zawodowego‼️
29-05-2026 18:53:36
Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment, do którego przygotowywaliście się przez długi czas. To okazja, aby spokojnie i rzetelnie pokazać swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Warto zaufać sobie i podejść do egzaminu z opanowaniem - macie solidne podstawy, by poradzić sobie z każdym zadaniem.
Pamiętajcie, aby uważnie czytać polecenia, dobrze zaplanować swoją pracę i działać krok po kroku. Nawet jeśli pojawi się trudniejsze zadanie, zachowajcie spokój i spróbujcie wykorzystać to, co już wiecie - często to wystarczy, by znaleźć właściwe rozwiązanie.
Życzę Wam jasnego umysłu, koncentracji i wiary we własne możliwości. Niech ten egzamin będzie dla Was nie tylko sprawdzianem, ale też potwierdzeniem zdobytych kompetencji.
Trzymam za Was mocno kciuki – powodzenia!
Dyrektor    
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”
29-05-2026 12:52:48
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3U, 3T oraz 3H uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez pracownika Krajowej Izby Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Podczas prelekcji omówiono zagrożenia związane z hazardem, konsekwencje prawne oraz skutki uzależnień. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Krajowej Izby Skarbowej za ciekawe i wartościowe spotkanie.
Galeria
A. Kullman    
ZSGH w Bytomiu uhonorowany statuetką Iskierki28-05-2026 20:39:47
W dniu uroczystego koncertu z okazji 20-lecia Fundacji ISKIERKA, który odbył się 27 maja 2026 r. w NOSPR w Katowicach, nasza szkoła – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – została wyróżniona wyjątkową statuetką Iskierki.

To niezwykle cenne wyróżnienie jest wyrazem uznania za współpracę, zaangażowanie, imponujące zbiórki i skuteczność w organizowanych inicjatywach, promowanie wolontariatu z pasją i smakiem oraz wsparcie działań podejmowanych przez Fundację na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową.

Jubileuszowy koncert „Efekt Iskierki” to wydarzenie, w którym mali pacjenci po przejściach onkologicznych wystąpili na jednej scenie z największymi gwiazdami. Uroczysty koncert zgromadził wielu znamienitych gości, przyjaciół i partnerów Fundacji. Na scenie zagrała
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod opieką Piotra Sutta wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby. Pojawili się także m.in. Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Dikanda. Do tego nieszablonowego koncertu dołączył sam Sting ze swoim Virtual Pre-recorded Performance. Koncert prowadzili: Jarosław Boberek i Mirosław Neinert. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Jolant [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Powodzenia na egzaminie zawodowym‼️28-05-2026 20:22:18

Przypominam, że w dniach od 1 - 5 czerwca 2026 r. odbywać się będą w naszej szkole egzaminy zawodowe.

Część praktyczna (model „d”)
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 9.00 kwalifikacja HGT.03; HGT.07; HGT.12;
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 13.00 kwalifikacja HGT.08; HGT.06.
Część pisemna
  • 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 9.00; 11.00; 13.00 wg harmonogramu.
Część praktyczna (model „w”)
  • Od 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 8.00; 12.00; 12.30 kwalifikacja HGT.02; SPC.01 wg harmonogramu.
Pamiętajcie, że na egzamin należy zgłosić się godzinę przed wyznaczonym terminem z dokumentem tożsamości.
Życ [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Europejski Piknik – ‘W zdrowym ciele zdrowy duch”- Finał Europejskich Dni Młodzieży
25-05-2026 16:11:07
29 maja przy okazji Dnia Sportu zapraszamy na podsumowanie Dni Młodzieży organizowanych w szkole w dwóch etapach. Pierwszy etap został zakończony – 28.04 odbył się Bieg Erasmusa, podczas którego 2 grupy uczestników tegorocznych staży zagranicznych brały udział w biegu. Po podsumowaniu pikniku będziecie mogli zobaczyc fimik
z wydarzenia. Jedna grupa biegła w Parku Miejskim w Bytomiu i druga grupa biegła w Los Cristianos na Teneryfie. Podczas biegu p. romowaliśmy hasła "Run for experience!", "Level Up Your Health","Erasmus+: More than just a flight, it's a stride!"
Wielki finał naszej akcji promującej zdrowie odbędzie się w piątek podczas szkolnego Dnia Sportu. Zapraszamy klasy gastronomiczne na wykład, podczas którego uczniowie pokażą wam walory kuchni hiszpańskiej z opcjami zdrowszymi, które można przygotować zarówno na zajęciach jak i w domu. Wszyscy uczniowie zaproszeni są na przerwy lekcyjne na parter szkoły gdzie uczennice z klas turystycznych będą prowadziły warsztaty animacyjne – pokażą wam jak łączyć ruch z muzyką i jak dobrze się przy tym bawić. Stażyści obu grup podziela się z wami wrażeniami ze staży i przekażą jak dbać o dobre odbycie stażu i jak aktywnie spędzać czas wolny przy okazji poznając kulturę kraju, w którym odbywamy staż.
Na prezentację zapraszamy przedstawicieli klas – samorządy oraz wszystkich zainteresowanych aplikacją do Programu Erasmus+ w kolejnym roku szkolnym. W trakcie dnia będzie również działało stoisko informacyjno- warsztatowe, gdzie będziecie mogli – sprawdzić swoją odporność psychiczną oraz poznać jak radzicie sobie w sytuacji trudnej. Odbędą się ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ oraz będziecie mogli zmierzyć
się z reżyserowanymi scenkami sytuacji kłopotliwych, które mogą wydarzyć się na stażu.

Program dnia: (komunikat z zapisami będzie puszczony po klasach w środę 27.05)
  • 8.55 – 9.40 – prezentacje ze staży – sala multimedialna
  • 9.50 – 10.35 – kuchnia hiszpańska w zdrowszej odsłonie wykład dla klas gastronomicznych - sala multimedialna
  • 10.35 – 12.30 – stoisko – Dbamy o nasz psychiczny dobrostan – scenki i ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ – korytarz 1 piętro
  • 9.40 – 12.45 – animacje przy muzyce na korytarzu szkolnym – parter przy przejściu. 
K. Drabik    
Wszystkie newsy:
Wyszukiwanie:
..:: Zebranie Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej - 30-09-2008
..:: Zajęcia SKS - 30-09-2008
..:: Dzień Kota - 30-09-2008
..:: Zajęcia z etyki - 30-09-2008
..:: Rajd Pieszy - 29-09-2008
..:: Zebranie rodziców - 25-09-2008
..:: Comenius - 25-09-2008
..:: Pasowanie na UCZNIA ZSGH - 23-09-2008
..:: Konkurs - Europa wielu kultur - 19-09-2008
..:: Olimpiada z języka angielskiego - 19-09-2008
..:: Kółko fotograficzne - 18-09-2008
..:: Akcja wsparcia Instytutu P.Coelho - 16-09-2008
..:: Kółko artystyczne - 16-09-2008
..:: "Moje Czyste Miasto" - 16-09-2008
..:: "Zakładka" - 16-09-2008
..:: Akcja "Znicz" - 16-09-2008
..:: Wyniki wyborów do SU - 16-09-2008
..:: Szkolna Liga Piłki Siatkowej - 15-09-2008
..:: "Festiwal Nordalia" - 13-09-2008
..:: Matura 2009 - 13-09-2008
..:: Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych - 12-09-2008
..:: Klub Miłośników Literatury i Poezji - 12-09-2008
..:: Kółko biblioteczne - 12-09-2008
..:: Akcja „Znicz” - 12-09-2008
..:: Zakładka - 12-09-2008
..:: Konkurs fotograficzny - 12-09-2008
..:: KONKURS WAKACYJNY - 10-09-2008
..:: Konferencja Naukowa - 10-09-2008
..:: Wybory do SU - prezentacje - 09-09-2008
..:: Strasburg - 09-09-2008
..:: Stypendium szkolne - 03-09-2008
..:: Akcja honorowego krwiodawstwa - 08-09-2008
..:: Sprzedaż strojów roboczych - 08-09-2008
..:: Zebrania z rodzicami - 05-09-2008
..:: Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 06-09-2008
..:: Wizyta w Turcji - Istambuł - 05-09-2008
..:: Wycieczka do Strasbourga - 05-09-2008
..:: Kiermasz podręczników - 04-09-2008
..:: Dni Dziedzictwa Kulturowego - 04-09-2008
..:: Sprzedaż strojów roboczych - 04-09-2008
..:: Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 03-09-2008
..:: Wybór Opiekuna SU - 03-09-2008
..:: Spotkanie rodziców klas I - 02-09-2008
..:: Informacja dla klasy 3T2 - 02-09-2008
..:: Rozpoczęcie Roku Szkolnego - 26-08-2008
..:: Konferencja Rady Pedagogicznej - 28-08-2008
..:: Wyniki z egzaminu zawodowego - 26-08-2008
..:: Poprawki - 01-07-2008
..:: Konkurs plastyczny - 20-08-2008
..:: Wizyta w Turcji - Tarsus - 07-08-2008
..:: Konkurs "Be a Changer" - 28-07-2008
..:: egzamin maturalny - 27-07-2008
..:: Konkurs Alter Ego - 08-07-2008
..:: Wizyta w Turcji - 03-07-2008
..:: Wyniki z egzaminu maturalnego - 25-06-2008
..:: Program stypendialny dla uczniów - 24-06-2008
..:: Wakacje 2008 - 22-06-2008
..:: Zakończenie Roku Szkolnego - 18-06-2008
..:: Najlepsi wśród Najlepszych - 17-06-2008
..:: ATT 2008 - 17-06-2008
..:: Wizyta w Turcji - 16-06-2008
..:: Egzaminy zawodowe - 16-06-2008
..:: Dzień Kwitnącej Wiśni - 12-06-2008
..:: Zakończenie Szkoły Zawodowej - 11-06-2008
..:: KANGUR 2008 - 10-06-2008
..:: Egzamin zawodowy - 10-06-2008
..:: Zebranie Trójek Klasowych - 10-06-2008
..:: Szczyt Młodzieży - 10-06-2008
..:: Nordalia 2008 - 09-06-2008
..:: Konkurs dla młodzieży - 09-06-2008
..:: Strona www biblioteki szkolnej ZSGH - 09-06-2008
..:: Euro 2008 - 05-06-2008
..:: Kiermasz podręczników - 05-06-2008
..:: Literacki Atlas Polski - 05-06-2008
..:: Biblioteka informuje - 05-06-2008
..:: Kółko fotograficzne - 02-06-2008
..:: PRAKTYKI WAKACYJNE - 30-05-2008
..:: Festival VidéEau - 30-05-2008
..:: Dzień Sporu - 28-05-2008
..:: Porozumienie ZSGH & GWSH - 20-05-2008
..:: Informacja dla absolwentów technikum - 27-05-2008
..:: Zebrania z rodzicami - 20-05-2008
..:: konkurs dla scenarzystów. - 26-05-2008
..:: Wycieczka do Strasbourga - 22-05-2008
..:: Mecz Nauczyciele vs. Uczniowie - 22-05-2008
..:: Zastępstwa - 07-05-2008
..:: Dni wolne - 30-04-2008
..:: Akcja sadzenia drzew - 29-04-2008
..:: Wycieczka do Milówki - 3H1 - 26-04-2008
..:: ZAWODY PŁYWACKIE - 25-04-2008
..:: Koniec szkoły dla Maturzystów - 25-04-2008
..:: Wycieczka do Strasbourga - 09-04-2008
..:: Informacja - 25-04-2008
..:: Konkurs - 24-04-2008
..:: Zebranie - 24-04-2008
..:: Podziękowanie - 20-04-2008
..:: Konkurs Recytatorski - 20-04-2008
..:: Światowy Dzień Książki - 18-04-2008
..:: Konkurs - 17-04-2008
..:: Egzaminy Zawodowe - 17-04-2008
aktualna galeria
spacer po ZSGH
office 365
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
18.97.14.83
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 55265113 razy.
Obecnie: 16 gości online 
wróć do górę