Nagrodzeni w kategorii film: Pierwsze miejsce: Anna Chamera i Julia Wrodarczyk z klasy 4U, drugie miejsce Zofia Hunger z klasy 3U. W kategorii plakat: Pierwsze miejsce przypadło Annie Stolarskiej z klasy 5T. Rozdano też nagrody w konkursie „Łamigłówki dla każdego”. I miejsce: Emilia Danecka i Natalia Kułaga z klasy 3T1. II miejsce: Jakub Mrosek i Artur Łopatowski z klasy 5UHT. III miejsce Olga Seemann i Natalia Oświęcimska z klasy 2U. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez: Bytomskie Centrum Kultury BECEK, Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Klub Hologram Agora Bytom.
Jak co roku 14 marca obchodzimy Święto liczby Pi. W tym roku szkolnym uczniowie ZSGH przygotowali kiermasz z ciasteczkami Pi. Były przepyszne. Dziękujemy uczniom klasy 3T1 oraz 1CK a także paniom Małgorzacie Respondek i Janinie Neuman za te przepyszne i przepięknie wyglądające Pi-słodkości. Ponadto cała szkoła została przyozdobiona plakatami związanymi z liczbą Pi. A na schodach zawisło nieskończone rozwinięcie liczby Pi. Nakręcono również filmiki na których uczniowie opowiadali ciekawostki o liczbie Pi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w to święto.
Czy udział w Projektach Erasmusa podbudza nas do kreatywności?
14-03-2025 13:43:26
W bieżącym Projekcie postanowiliśmy spróbować swoich sił przy tworzeniu wizualnej oprawy Projektu, która upiększy budynek szkoły i stanie się widocznym znakiem, że nasza szkoła aktywnie uczestniczy i promuje ideę Erasmusa w środowisku szkolnym i lokalnym. W tym przedsięwzięciu pomogła nam znana artystka bytomska - Pani Magdalena Wichrowska - właścicielka Galerii Stalowe Anioły, która zgodziła się poprowadzić warsztaty z tworzenia mozaiki z grupami uczestników Projektu. To właśnie mozaika będzie techniką, którą wykorzystamy do tworzenia wizualizacji logo Erasmus+ połączonego ze szkolnym logiem projektów. Wspólna praca nad projektem loga oraz mozaiką pozwoliła nam na spędzenie ze sobą przyjemnego i twórczego czasu. Jako grupa pokazaliśmy się z dobrej strony ludzi współpracujących, potrafiących podejmować decyzje oraz dzielących się obowiązkami. Warsztaty pozwoliły nam odkryć, że mamy wiele talentów i powinniśmy je rozwijać oraz, że nawet to co nieznane i trudne jest warte prób i wysiłku. W efekcie podejmowana praca może nam dać wiele satysfakcji. Relacja z drugiej części warsztatów już wkrótce, a dzieło końcowe cała społeczność szkolna będzie mogła podziwiać już wkrótce. Przy montażu i wykończeniu mozaiki będzie nam pomagał również uczeń z klasy 3C Bartosz Forysiak, który jest wolontariuszem w Galerii Stalowe Anioły.
Każdego roku, 14 marca jest obchodzony Dzień liczby π. Jego celem jest uczczenie jednej z najbardziej znanych i ważnych stałych matematycznych. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali kiermasz Pi-wypieków. Pyszne π-słodkości będzie można nabyć w piątek w budynku głównym na I piętrze, podczas przerw o godz. 10:35 i 11:30. Serdecznie zapraszamy :)
12 kwietnia obchodzimy Dzień Czekolady, to najsłodsze święto w ciągu roku, którego świętowaniu rzadko kto może się oprzeć. Czekolada jest nie tylko pyszna, ale także poprawia nastrój i wspomaga pracę mózgu. Podobne uczucia powoduje czytanie książek. Podczas czytania relaksujemy się ponadto ćwiczymy mózg, który staje się coraz silniejszy, sprawniejszy i jest lepiej przygotowany do nauki i pracy. Łącząc te dwie przyjemności zapraszam Was do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. "Rozkoszuj się książką jak czekoladą". Zadanie polega na wykonaniu zdjęcia promującego dowolnie wybraną przez siebie książkę ze słodkim dodatkiem -najlepiej takim, który się najbardziej lubi :) Oceniona zostanie kreatywność, pomysłowość, oryginalność i walory estetyczne. Zdjęcia proszę wysyłać na podany mail: biblioteka@zsgh.net.pl do 10.04.2025
IV Wojewódzki Konkurs Turystyczny "Ruszaj po zdrowie!"
11-03-2025 18:08:18
W naszej szkole odbył się emocjonujący IV Wojewódzki Konkurs Turystyczny "Ruszaj po zdrowie!", który zgromadził wielu utalentowanych uczestników. W atmosferze zdrowej rywalizacji i zaangażowania uczniowie wykazali się wiedzą i znajomością turystyki zdrowotnej, wellness i SPA. Po zakończonych konkurencjach uczestnicy mogli odprężyć się przy relaksująca kąpiel w dźwiękach wykonanej przez naszego gościa muzykoterapeutę Pana Mariusza Wilka Sercem i dźwiękiem. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za ich wysiłek i pasję. Dziękujemy Prezydentowi Miasta Bytom, Śląskiej organizacji turystycznej i Sopockiej Organizacji Turystycznej za objęcie konkursu patronatem oraz wszystkim sponsorom i partnerom (Chochołowskie Termy, Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, Miasto Kołobrzeg, Muzeum Zagłębia w Będzinie, Ciacho bez cukru, Selgros, Coralova Praca) za szczodre ufundowanie nagród i upominków.
Z okazji „Dnia Liczby Pi”, 14.03.2025 r. o godzinie 9.50 w sali multimedialnej, odbędzie się konkurs „Łamigłówki dla każdego”. Proszę o punktualne przybycie zgłoszonych zespołów dwuosobowych, które wspólnie będą rozwiązywać zadania konkursowe. Każdy uczestnik powinien przynieść długopis, ołówek i gumkę.
Zapraszamy!
Sponsorami nagród są: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Bytomskie Centrum Kultury - Becek, Klub Hologram, Centrum Handlowe Agora Bytom.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według ONZ co najmniej 40% spośród języków używanych na świecie w roku 2016 zagrożonych było wyginięciem: szacuje się, że o dwa-trzy tygodnie znika bezpowrotnie jeden język, a razem z nim bogactwo kulturowe.. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności.
Wizyta uczniów klas 4U i 4T w Auschwitz-Birkenau była głęboko poruszającym doświadczeniem. Młodzież miała okazję zobaczyć na własne oczy miejsce, które jest symbolem jednego z najtragiczniejszych okresów w historii ludzkości. Przewodnicy opowiadali o historii obozu, losach więźniów oraz o okrutnych warunkach, w jakich przyszło im żyć. Uczniowie zwiedzili baraki, komory gazowe oraz krematoria, co pozwoliło im lepiej zrozumieć skalę tragedii, jaka miała tam miejsce. Wizyta ta była nie tylko lekcją historii, ale także ważnym przypomnieniem o konieczności pamiętania i edukowania przyszłych pokoleń o Holokauście, aby nigdy więcej nie doszło do podobnych zbrodni.