• pic1
 • pic2
 • pic2
 • pic4
 • pic4
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic2
 • pic3
 • pic2
 • pic2
 • pic2
Wakacje za 86 dni 
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel/fax: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl


plan lekcji

dziennik

zastępstwa

KTO RATUJE JEDNO ŻYCIE,
JAKBY CAŁY ŚWIAT RATOWAŁ


Adopcja na odległość
Celem projektu jest adopcja na odległość oraz
propagowanie idei pomocy dzieciom zagrożonych głodem
i analfabetyzmem w Afryce.

Tegoroczną akcję Adopcji na odległośc rozpoczynamy od prezentacji Rwandy i tragicznych doświadczeń jej mieszkańców. Prezentację wykonała Karolina Zygadło z klasy 3H1.

This text will be replacedNareszcie mogę Was zawiadomić o postępie naszych działań w sprawie adopcji na odległość. Otrzymaliśmy dzisiaj informacje z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Nasze pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla dziewcząt i kobiet z Centrum Formacyjno - Zawodowego Main oraz dla dzieci z ochronki działającej przy Centrum. Wpłaty będą przeznaczone przede wszystkim na edukację i w razie potrzeby, na dożywianie, przybory toaletowe, odzież i inne niezbędne wydatki. Wspierana placówka znajduje się w Rwandzie, w miejscowości Gisenyi. Za program adopcji na odległość w tej placówce odpowiedzialna jest Gisele Ndkezi. Wszelkie kontakty z podopiecznymi i ich opiekunką, siostrą misjonarką, możemy utrzymywać za pośrednictwem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Wkrótce na korytarzu szkolnym ukaże się gazetka z informacjami i zdjęciami, które otrzymaliśmy od misjonarzy. Na koniec dodam, bo to rzeczywiście niespodzianka, że szkoła, którą my także się opiekujemy, to 3-letnia szkoła zawodowa hotelarska! W związku z profilem tej szkoły, tak nam bliskim, może uda się podjąć jeszcze inne inicjatywy. Liczę na "burzę mózgów" i konstruktywne propozycje (jednak małe są szanse, aby zaprosić ich na nasze Międzynarodowe Warsztaty…, a szkoda!)Zakończyliśmy tegoroczną zbiórkę środków na adopcję na odległość; rozliczenie znajduje się na tej stronie. Jesteście wspaniali i wielkiego serca, jeszcze większej wrażliwości i pełni zwykłej ludzkiej dobroci. Nie znajduje słów podziękowań dla wszystkich, którzy przejęli się losem małego człowieczka. Teraz z wielką dumą przedstawiam Wam najbardziej hojnych spośród nas, są to: Adaś Wałoszek z I M, Arek Szczurek z IV K, Łukasz Nicpoń z IV K, Karolina Duda z IV K i Krzysiu Sawicki też z IV K.

IM i IV K wymiatają!

W związku z planowaną przez naszą szkołę adopcją na odległość trwa zbiórka środków na jej realizację. Poniżej przedstawiamy rozliczenie z dotychczasowych wpłat:

INFORMACJA O POZYSKANYCH ŚRODKACH FINANSOWYCH
L.p.DataKlasaKwotaWychowawca
1.17.02.IV K125 złRobert Majda
2.19.01.
25.01.
I M80zł
30zł
Danuta Pajestka
3.25.01.III H143,75złDanuta Domagalska
4.17.02.I H240złAgata Porada
5.16.01
19.01.
III M30złKrzysztof Gubała
6.25.01.I H130złBeata Kulczyk
7.25.01.II H329złEmilia Ociepa
8.25.01.IV H226,40złJoanna Szukała-Pawłowska
9.17.02.I G26złJoanna Korzeniowska
10.25.01.II M23,93złRoman Olszowski
11.17.02.II K23,10złKrzysztof Bielat
12.17.02.III H223złKrzysztof Brol
13.13.02.I K22złDariusz Mączka
14.17.02.I T22złRafał Kapica
15.20.01.II H221złDorota Tomaszczak
16.17.02.II H121złIlona Steczkiewicz-Skica
17.02.03.II TK14złMałgorzata Muzyka
18.25.01.IV T214złAndrzej Kukuła
Inne207,50zł

Razem klasy: 648,08zł
Razem: 855,58zł

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - klasom i ich wychowawcom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, darczyńcom indywidualnym.
Równocześnie prosimy pozostałe klasy o dokonanie wpłat na nasz szczytny cel.
Dzieci w Afryce czekają na naszą pomoc!

APEL O DAR SERCA
Założyliśmy tę stronkę, aby przybliżyć Wam problem adopcji na odległość, ponieważ my, jako szkoła, planujemy wziąć udział w takim przedsięwzięciu.
W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Często, kiedy ich europejscy rówieśnicy, również dzieci i młodzież w Polsce, siedzą w szkolnych ławkach, ucząc się dla swojej przyszłości, dzieci afrykańskie ciężko pracują. Rodziny żyją w takiej biedzie i nieświadomości, że po prostu nie potrafią ocenić, jakie szanse życiowe daje dziecku możliwość edukacji, a przede wszystkim nie mają środków, aby swoje dzieci kształcić. Bieda, choroby, wojny czynią z życia afrykańskich dzieci piekło na ziemi.
Brak dostępu do edukacji nie jest jedynym problemem dzieci z Afryki - to także brak opieki medycznej - dzieci się nie szczepi, nie wykonuje badań; dlatego umierają na choroby, które w Europie nikomu nie zagrażają. Lekarze z całego świata, wolontariusze z takich organizacji jak "Lekarze bez granic", starają się pomóc mieszkańcom kontynentu afrykańskiego. Z badań nad opieką medyczną w Afryce wynika, że strzykawka jednorazowa jest tam użyta 200 razy!
Innym, przerażającym problemem Afryki jest brak wody i żywności, gdy kraje Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone "cierpią" na jej nadmiar. Nie zmienimy klimatu tego kontynentu, ale staramy się, przede wszystkim my, Europejczycy, w tym także Polacy, nieść pomoc ludziom, którzy umierają z pragnienia, umierają na choroby wywołane brudem - niemożnością mycia czy prania! Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych - "Adopcję na odległość". Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki biednego dziecka. Dostrzegając stale rosnące potrzeby pomocy w kształceniu najbiedniejszych dzieci i młodzieży świata, możemy włączyć się w adopcję grupową. Adopcja grupowa umożliwia zdecydowanie efektywniejsze wsparcie. Dzięki naszej hojności dziecko ukończy szkołę i będzie mogło wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie.
Apelujemy do Waszej wrażliwości, Waszych serc, ale też nie ukrywamy - prosimy o wsparcie finansowe naszego projektu - jeśli każdy uczeń naszej szkoły ofiaruje na ten cel tylko 1 zł, to pokryjemy wszystkie koszty kształcenia i pełnego utrzymania jednego dziecka przez cały rok. Zróbmy razem coś dobrego!
Anka SalamonDanuta Domagalska, opiekun projektu

galeria
office 365
kolorowy dzień
09.03 - 13.03
english films
gazeta zsgh
hotspot zsgh
translate
sonda zsgh
Jak spędzasz swój wolny czas?
uczę się
z przyjaciółmi
oglądam telewizję
przed komputerem
uprawiam sport
idę na zakupy
piszę do znajomych

Ilość oddanych głosów: 462
certyfikaty
biuletyn
rodo
IP: 3.209.82.74
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
statystyka Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 16807003 razy.
Obecnie: 17 gości online 
wróć do górę