• Międzynarodowe zawody Ostrawa Judo Open (3 miejsce) - 19.03.2023
  • Międzynarodowe zawody Cracow Judo Open (3 miejsce) - 3-4.10.2022
Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

Sukces sportowy dziewcząt z ZSGH - I miejsce w piłce nożnej

W dniu 13 czerwca 2023 r. żeńska reprezentacja ZSGH wzięła udział w zawodach sportowych piłki nożnej dziewcząt, które odbyły się w ramach Licealiady bytomskich szkół średnich na stadionie GKS Szombierki. Podczas rywalizacji nasze reprezentantki nie pozwoliły na utratę ani jednego gola, pokonując kolejno reprezentacje szkół z ILO, PSB-ZS i ZSAEiO wywalczając tym samym dla ZSGH I miejsce.
Naszą szkołę reprezentowały zawodniczki z klas: 1H - Nicole Rosak, 2T - Vanessa Prochota, 3T1 - Nicola Tomaszewska i Dorota Neumann, 4T1 - Kryspin Roksana, Kozielska Wiktoria oraz Rębielak Alicja.
Opiekunem i trenerem zwycięskiej drużyny był nauczyciel WF Pan Krzysztof Gubała.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Wicemistrzostwo Bytomia w koszykówce 3x3!!!

W dniu 29.05.2023 odbyły się zawody o Mistrzostwo Bytomia w koszykówce 3x3. Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt. Dziewczyny potwierdziły, że mistrzostwo Bytomia w koszykówce, które wywalczyły przed paroma miesiącami nie były dziełem przypadku. Po zaciętych spotkaniach w pełnym słońcu wywalczyły awans z grupy z pierwszego miejsca (pokonując IVLO oraz IILO). W finale po dogrywce pokonały drużynę PSB, a w finale uznać musiały wyższość zawodniczek ligowych reprezentujących koszykarskie klasy sportowe VLOMS.
GRATULACJE!!!

Nasza męska reprezentacja po bardzo dobrym początku i wygranej z drużyną ZST, uległa nieznacznie, po zaciętych meczach zespołom ILO oraz VLOMS, zajmując 3 miejsce w grupie.

Nasze mistrzynie reprezentowały:
Nicole Tomaszewska, Dorota Neuman, Sandra Jemielniak oraz Vanessa Prochota.

Drużyna męska grała w składzie: Oliwier Jedynak, Wojciech Skowronek, Dominik Tórz oraz Łopatowski Artur.

Gratuluję postawy naszym drużynom.
Podziękowania również dla Dyrektora Witolda Sbirendy za organizowanie zajęć SKS z koszykówki i pomoc w przygotowaniu drużyn do zawodów.

Mistrzowstwo Bytomia w koszykówce dziewcząt

Nasze Dziewczęta zdobyły Mistrzostwo Bytomia w koszykówce. Po bardzo dobrym starcie i wygraniu grupy w meczach z dziewczynami z Technikum nr 4 oraz PSB Bytom, przystępowaliśmy z optymizmem do finałów. W dniu dzisiejszym pierwszy mecz zagraliśmy z drużyną ZSTAEiO pewnie go wygrywając. W spotkaniu o I miejsce rywalizowaliśmy z ubiegłorocznym Mistrzem Bytomia - drużyną z I LO. Mecz był bardzo zacięty, ale zwycięską drużyną okazały się nasze dziewczęta.
Mistrzowską drużynę stanowiły:
2T - Prochota Vanessa, Dołek Fabiana, Dołek Koleta, Jemielniak Sandra, Bloch Paulina
2U - Pytlińska Vanessa
3T1 - Guzy Roksana, Neumann Dorota, Tomaszewska Nicola
3T2 - Szromek Kinga
4T1 - Kryspin Roksana

Drużynę przygotował i prowadził na zawodach mgr Roman Olszowski. Duże podziękowania dla Dyrektora mgr Witolda Sbirendy za pomoc w przygotowaniu naszych dziewcząt do zawodów, podczas czwartkowych SKS-ów.

Srebro w tenisie stołowym dziewcząt

W Mistrzostwach Bytomia - Licealiadzie w Tenisie Stołowym Dziewcząt uczennice z klasy 4T1 Roksana Kryspin i Paulina Możdżeń zajęły drużynowo drugie miejsce. Drużyna męska uplasowała się na siódmym miejscu wystąpiła w składzie: Michał Wodarczyk z klasy 1T2 i Maciej Madaliński z klasy.3T1. Trenerem drużyny był Witold Mieszko, któremu pomagał w przygotowaniach Pan Krzysztof Gubała.