@zsghbytom
  • pic1
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
  • pic2
Do wakacji zostało tylko 22 dni 
rekrutacja
sukcesy uczniów
nasze projekty
nasi partnerzy
41-902 Bytom, ul. Żeromskiego 26, tel: +48 32 2813841, sekretariat@zsgh.bytom.pl



plan lekcji


dziennik

Wicemistrzostwo Bytomia w piłce koszykowej 3x3
04-06-2026 09:16:03
Pod koniec maj nasze uczennice brały udział w turnieju streetballa czyli piłce koszykowej 3x3 i osiągnęły sukces w postaci drugiego miejsca w Bytomiu. Nasza reprezentacja grała w składzie:
Mankiewicz Oliwia, Smarzok Anna i Szuman Dominika – wszystkie z klasy 1C oraz Kowalkowska Dominika z klasy 2CK. Nasza męska drużyna zajęła piąte miejsce. 
Drużyny poprowadził podczas zawodów mgr Roman Olszowski. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Galeria
R. Olszowski    
Piknik Europejski za nami! Ruch, zdrowie i europejska energia!03-06-2026 15:13:51
W miniony piątek (29.05) nasza szkoła tętniła życiem! Tym razem udowodniliśmy, że podróże i edukacja europejska idealnie łączą się z dbaniem o zdrowie i formę! Zobaczcie podsumowanie w pigułce:

Stoisko Erasmusa – nasi stażyści radzili, jak przygotować się do wyjazdu, ale też jak dbać o zdrowie psychiczne i radzić sobie ze stresem w trudnych sytuacjach za granicą. Przećwiczyli również rozmowy kwalifikacyjne – można było się spróbować w interakcji ze stażystami.
 
Ruch to zdrowie! – korytarze i przerwy między meczami opanował taniec! Dziękujemy naszym animatorkom za dawkę endorfin i genialne układy prosto z Teneryfy. Aktywne przerwy to jest to!
 
W zdrowym ciele zdrowy duch – nasi stażyści podczas pogadanki przypomnieli, że silna psychika i dobre nawyki to klucz do sukcesu na zagranicznym stażu.
 
Smaki Hiszpanii w wersji FIT– klasy gastronomiczne wzięły na warsztat kuchnię hiszpańską. Czy może być zdrowo? Oczywiście! Uczniowie pokazali, jak modyfikować przepisy, by były lekkie, pełne witamin i zgodne z zasadami zdrowego żywienia.

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i solidną d [...pokaż więcej]
K. Drabik    
Wycieczka klasy 1UH – Sokole Ranczo w Biskupicach02-06-2026 08:40:01
W dniach 27-29 maja odbyła się wycieczka klasy 1UH do Sokolego Rancza w Biskupicach, u podnóża największego rezerwatu Jury Krakowsko-Częstochowskiej - Sokole Góry. Przywitała Nas piękna pogoda, a panujący klimat i atrakcyjność ośrodka przeszła nasze oczekiwania. Po przywitaniu z właścicielem gospodarstwa i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do zwiedzania ośrodka. Rozpoczęliśmy od przejścia popularną Aleją Brzozową do kamiennych kręgów i nie tak wcale małym mini zoo - zagrody zwierzęcej, części sportowo rekreacyjnej i wypoczynkowej. Po obiedzie każdego dnia był czas na odpoczynek, a po podwieczorku do kolacji poświęcaliśmy czas na korzystanie z toru sprawnościowego OCR oraz na gry i zabawy w fresbee, petanque/bule lub dowolnym momencie na zaglądanie w zagrody konne i mini zoo. Po kolacji odbyła się klasowa dyskoteka, którą zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem swojskiej kiełbaski. Każdego dnia serwowano nam bardzo smaczne cztery posiłki, w których stosowano własne wyroby mięsne i wędliniarskie, a dodatkową atrakcją w ośrodku były lody włoskie Gelato. Grupa uczniów o profilu hotelarskim podczas pobytu mogła zobaczyć specyfikę obsługi gości i zakwaterowania w ośrodku agroturystycznym. Natomiast grupa uczniów o profilu turystycznym dodatkowo spędzała czas w klasowym gronie na animacjach czasu wolnego jakim były gry i zabawy taneczne oraz w kolejnym dniu udała się szlakiem turystycznym, biegnącym przez około 7 km lasu do Olsztyna, gdzie znajduje się przepiękne pole widokowe, z wysoko umiejscowionymi i dobrze zachowanymi ruinami i basztą zamku. Po powrocie [...pokaż więcej]
K. Gubała    
Dzień Sportu w ZSGH
01-06-2026 20:38:23
Dnia 29 maja w naszej szkole odbył się „Dzień Sportu”. Rozpoczęliśmy od zajęć pilatesu, które pod fachowym okiem pani mgr Joanny Kozłowskiej-Nowak przebiegały na sali gimnastycznej. Uczennice mocno zapracowały na słodki poczęstunek, który wszyscy uczestnicy w tym dniu otrzymali z rąk prowadzących. Następnie rozegrany został mini turniej piłki siatkowej, którą to dyscyplinę przygotował i sędziował mgr Sebastian Przywara, gdzie trzy drużyny dzielnie rywalizowały o wygraną. Zakończyliśmy tradycyjnie miniturniejem piłki koszykowej, gdzie również rywalizowały trzy drużyny, które mocno wsparła obecność i udział w grze naszego konserwatora pana Sebastiana Niezgody. Rozgrywki przygotował i poprowadził mgr Roman Olszowski.
Zapraszamy do galerii i do udziału w następnym „Dniu Sportu” w przyszłym roku.
Galeria
R. Olszowski    
Powodzenia podczas egzaminu zawodowego‼️
29-05-2026 18:53:36
Drodzy uczniowie! Przed Wami ważny moment, do którego przygotowywaliście się przez długi czas. To okazja, aby spokojnie i rzetelnie pokazać swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie zdobyte podczas zajęć praktycznych i teoretycznych. Warto zaufać sobie i podejść do egzaminu z opanowaniem - macie solidne podstawy, by poradzić sobie z każdym zadaniem.
Pamiętajcie, aby uważnie czytać polecenia, dobrze zaplanować swoją pracę i działać krok po kroku. Nawet jeśli pojawi się trudniejsze zadanie, zachowajcie spokój i spróbujcie wykorzystać to, co już wiecie - często to wystarczy, by znaleźć właściwe rozwiązanie.
Życzę Wam jasnego umysłu, koncentracji i wiary we własne możliwości. Niech ten egzamin będzie dla Was nie tylko sprawdzianem, ale też potwierdzeniem zdobytych kompetencji.
Trzymam za Was mocno kciuki – powodzenia!
Dyrektor    
„Hazard? Nie daj się wciągnąć”
29-05-2026 12:52:48
W dniu dzisiejszym uczniowie klas 3U, 3T oraz 3H uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym prowadzonym przez pracownika Krajowej Izby Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Podczas prelekcji omówiono zagrożenia związane z hazardem, konsekwencje prawne oraz skutki uzależnień. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę i uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie odpowiedzialnych decyzji.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Krajowej Izby Skarbowej za ciekawe i wartościowe spotkanie.
Galeria
A. Kullman    
ZSGH w Bytomiu uhonorowany statuetką Iskierki28-05-2026 20:39:47
W dniu uroczystego koncertu z okazji 20-lecia Fundacji ISKIERKA, który odbył się 27 maja 2026 r. w NOSPR w Katowicach, nasza szkoła – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Bytomiu – została wyróżniona wyjątkową statuetką Iskierki.

To niezwykle cenne wyróżnienie jest wyrazem uznania za współpracę, zaangażowanie, imponujące zbiórki i skuteczność w organizowanych inicjatywach, promowanie wolontariatu z pasją i smakiem oraz wsparcie działań podejmowanych przez Fundację na rzecz dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową.

Jubileuszowy koncert „Efekt Iskierki” to wydarzenie, w którym mali pacjenci po przejściach onkologicznych wystąpili na jednej scenie z największymi gwiazdami. Uroczysty koncert zgromadził wielu znamienitych gości, przyjaciół i partnerów Fundacji. Na scenie zagrała
Dziecięca Orkiestra Onkologiczna pod opieką Piotra Sutta wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby. Pojawili się także m.in. Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Dikanda. Do tego nieszablonowego koncertu dołączył sam Sting ze swoim Virtual Pre-recorded Performance. Koncert prowadzili: Jarosław Boberek i Mirosław Neinert. Gościem specjalnym była Pani Prezydentowa Jolant [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Powodzenia na egzaminie zawodowym‼️28-05-2026 20:22:18

Przypominam, że w dniach od 1 - 5 czerwca 2026 r. odbywać się będą w naszej szkole egzaminy zawodowe.

Część praktyczna (model „d”)
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 9.00 kwalifikacja HGT.03; HGT.07; HGT.12;
  • 01.06.2026 r. (poniedziałek) godzina 13.00 kwalifikacja HGT.08; HGT.06.
Część pisemna
  • 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 9.00; 11.00; 13.00 wg harmonogramu.
Część praktyczna (model „w”)
  • Od 02.06.2026 r. (wtorek) do 05.06.2026 r. (piątek) godzina 8.00; 12.00; 12.30 kwalifikacja HGT.02; SPC.01 wg harmonogramu.
Pamiętajcie, że na egzamin należy zgłosić się godzinę przed wyznaczonym terminem z dokumentem tożsamości.
Życ [...pokaż więcej]
B. Ochmańczyk    
Europejski Piknik – ‘W zdrowym ciele zdrowy duch”- Finał Europejskich Dni Młodzieży
25-05-2026 16:11:07
29 maja przy okazji Dnia Sportu zapraszamy na podsumowanie Dni Młodzieży organizowanych w szkole w dwóch etapach. Pierwszy etap został zakończony – 28.04 odbył się Bieg Erasmusa, podczas którego 2 grupy uczestników tegorocznych staży zagranicznych brały udział w biegu. Po podsumowaniu pikniku będziecie mogli zobaczyc fimik
z wydarzenia. Jedna grupa biegła w Parku Miejskim w Bytomiu i druga grupa biegła w Los Cristianos na Teneryfie. Podczas biegu p. romowaliśmy hasła "Run for experience!", "Level Up Your Health","Erasmus+: More than just a flight, it's a stride!"
Wielki finał naszej akcji promującej zdrowie odbędzie się w piątek podczas szkolnego Dnia Sportu. Zapraszamy klasy gastronomiczne na wykład, podczas którego uczniowie pokażą wam walory kuchni hiszpańskiej z opcjami zdrowszymi, które można przygotować zarówno na zajęciach jak i w domu. Wszyscy uczniowie zaproszeni są na przerwy lekcyjne na parter szkoły gdzie uczennice z klas turystycznych będą prowadziły warsztaty animacyjne – pokażą wam jak łączyć ruch z muzyką i jak dobrze się przy tym bawić. Stażyści obu grup podziela się z wami wrażeniami ze staży i przekażą jak dbać o dobre odbycie stażu i jak aktywnie spędzać czas wolny przy okazji poznając kulturę kraju, w którym odbywamy staż.
Na prezentację zapraszamy przedstawicieli klas – samorządy oraz wszystkich zainteresowanych aplikacją do Programu Erasmus+ w kolejnym roku szkolnym. W trakcie dnia będzie również działało stoisko informacyjno- warsztatowe, gdzie będziecie mogli – sprawdzić swoją odporność psychiczną oraz poznać jak radzicie sobie w sytuacji trudnej. Odbędą się ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ oraz będziecie mogli zmierzyć
się z reżyserowanymi scenkami sytuacji kłopotliwych, które mogą wydarzyć się na stażu.

Program dnia: (komunikat z zapisami będzie puszczony po klasach w środę 27.05)
  • 8.55 – 9.40 – prezentacje ze staży – sala multimedialna
  • 9.50 – 10.35 – kuchnia hiszpańska w zdrowszej odsłonie wykład dla klas gastronomicznych - sala multimedialna
  • 10.35 – 12.30 – stoisko – Dbamy o nasz psychiczny dobrostan – scenki i ‘próbne rozmowy kwalifikacyjne’ – korytarz 1 piętro
  • 9.40 – 12.45 – animacje przy muzyce na korytarzu szkolnym – parter przy przejściu. 
K. Drabik    
Zebrania z rodzicami
22-05-2026 09:55:00
Informujemy, że w dniu 27.05.2026 r. (środa) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami.

-= Przydział sal na spotkanie z wychowawcami =--

Podczas zebrań w godzinach 17.00 - 18.30 wszyscy nauczyciele będą dostępni w pokoju nauczycielskim, w budynku przy ul. Żeromskiego 26.

Uwaga! Zebrania rodziców z klas 1UH, 2CK i 3C odkdę się w innych terminach - szczegóły w harmonogramie.
Dyrektor    
Wszystkie newsy:
Wyszukiwanie:
..:: Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie - 15-04-2008
..:: Warsztaty Gastronomiczno-Hotelarskie - 07-04-2008
..:: Praktyki wakacyjne w Danii - 04-04-2008
..:: Konkurs na zdjęcia - 12-04-2008
..:: Konkurs fotograficzny - 11-04-2008
..:: Młodzież na krótkim metrażu - 10-04-2008
..:: Konkurs na plakat - 10-04-2008
..:: ENGLISH DICTATION - 07-04-2008
..:: PRAKTYKI WAKACYJNE - 03-04-2008
..:: Publikacje szkolne - 31-03-2008
..:: Zebrania z rodzicami - 31-03-2008
..:: Spotkanie trójek klasowych - 30-03-2008
..:: Programu Stypendiów Pomostowych - 28-03-2008
..:: Kuchnie Świata - 27-03-2008
..:: Praktyki wakacyjne - 27-03-2008
..:: ENGLISH DICTATION - 25-03-2008
..:: Życzenia Wielkanocne - 22-03-2008
..:: Olimpiada Smaku - 21-03-2008
..:: Pierwsze miejsce w konkursie !!! - 19-03-2008
..:: Kangur 2008 - 18-03-2008
..:: Egzaminy zawodowe - 17-03-2008
..:: Rekolekcje - 16-03-2008
..:: VII Olimpiada Młodych Barmanów - 14-03-2008
..:: Konkurs kulinarny "Kuchnie Świata" - 11-03-2008
..:: Dzień Kobiet - życzenia - 07-03-2008
..:: Akademia - Dzień Kobiet - 06-03-2008
..:: Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej - 03-03-2008
..:: III miejsce w Turnieju Wiedzy o Górach - 03-03-2008
..:: KONKURS NA TYTUŁ GAZETKI SZKOLNEJ - 03-03-2008
..:: Wyniki konkursu - 02-03-2008
..:: Konkurs na stronę internetową - 29-02-2008
..:: Kurys jezykowe dla maturzystów - 29-02-2008
..:: Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej - 26-02-2008
..:: Warsztaty - konkurs - 26-02-2008
..:: Międzyszkolny Konkurs Piosenki - 26-02-2008
..:: Konkurs na stronę internetową - 25-02-2008
..:: Dzień Regionalny - 25-02-2008
..:: Targi Edukacyjne w ZST - 25-02-2008
..:: Konkurs Urzędu Miejskiego - 24-02-2008
..:: Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - 19-02-2008
..:: Wizyta w Turcji - 19-02-2008
..:: Akcję honorowego krwiodawstwa - 18-02-2008
..:: Rekrutacja 2008/2009 - 15-02-2008
..:: Walentynki - akademia - 13-02-2008
..:: DZIEŃ DZIECKA W SEJMIE - 13-02-2008
..:: Egzaminy zawodowe - 05-02-2008
..:: Konkurs wiedzy - 11-02-2008
..:: Praktyki wakacyjne. - 07-02-2008
..:: Szkoła Bez Przemocy - czat - 06-02-2008
..:: Studniówka 2008 - 05-02-2008
..:: Wizyta w Turcji - 03-02-2008
..:: Młodzież w działaniu - 03-02-2008
..:: Wizyta w Danii - 03-02-2008
..:: Studniówka 2008 - 31-01-2008
..:: Projekt EFS - 30-01-2008
..:: Konkurs - prezentacja szkoły - 07-01-2008
..:: Konkurs Wiedzy o AIDS - 03-01-2008
..:: Szkoła Bez Przemocy - czat - 31-12-2007
..:: Życzenia Świąteczne - 20-12-2007
..:: Jak pisać projekt - 17-12-2007
..:: Zebrania i Jaselka dla rodziców - 16-12-2007
..:: Konkurs poetycki "CASTELLO DI DUINO" - 16-12-2007
..:: Standardy wymagań egzaminu - 13-12-2007
..:: Konkurs teatralny - 13-12-2007
..:: Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni - 11-12-2007
..:: Praktyki zagraniczne - 10-12-2007
..:: Mikołajki dla Polonii Bytom - 06-12-2007
..:: Konkurs Wiedzy o AIDS - 06-12-2007
..:: Mikołajki dla Polonii Bytom - 04-12-2007
..:: Matura probna - 03-12-2007
..:: Andrzejki 2007 - podsumowanie - 01-12-2007
..:: Projekt Mondialogo - 01-12-2007
..:: Dzień Kultury Śląskiej - 29-11-2007
..:: Andrzejki 2007 - 28-11-2007
..:: Próbna matura - 26-11-2007
..:: Tenis Stołowy - 25-11-2007
..:: Wybory do MRM - 23-11-2007
..:: Dofinansowanie ferii zimowych - 23-11-2007
..:: Stypendium Szkolne - 22-11-2007
..:: FotoKonkurs - finał - 21-11-2007
..:: Dyplom dla ZSGH - 20-11-2007
..:: Polonia vs Legia - 20-11-2007
..:: Monitoring wizyjny - konkurs ofert - 19-11-2007
..:: KÓŁKO TANECZNE - 19-11-2007
..:: Matura 2008 - 17-11-2007
..:: Konkurs plastyczny - 16-11-2007
..:: Szkoły Zjednoczonego Świata - 16-11-2007
..:: Plan WF - 15-11-2007
..:: Wybory do MRM - 14-11-2007
..:: Studniówka 2008 - 14-11-2007
..:: Praktyki w Niemczech - 12-11-2007
..:: Język niemiecki - 12-11-2007
..:: 11 Listopada - 09-11-2007
..:: Stypendium - 07-11-2007
..:: Konsultacje z rodzicami - 06-11-2007
..:: Kółko turystyczne - 05-11-2007
..:: Wybory do MRM w Bytomiu - 01-11-2007
..:: Wyjazd - 29-10-2007
..:: Młodzież na piastowskim szlaku - 29-10-2007
..:: Członkowie Komisji Wyborczej - 27-10-2007
aktualna galeria
spacer po ZSGH
office 365
hotspot zsgh
certyfikaty
biuletyn
rodo
twoje ip
18.97.14.91
 Copyright® ZSGH Bytom
 Design by Olin
Od 1 listopada 2004 stronę odwiedzano 55018145 razy.
Obecnie: 22 gości online 
wróć do górę