Wicemistrzowstwo Bytomia w piłce ręcznej chłopców

W zakończonych Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorów reprezentacja ZSGH Bytom zjęła II miejsce. Najpierw wygrali grupę pokonując IV LO oraz ZSAiO, następnie pokonali drużynę Państwowych Szkół Budownictwa i po zaciętym boju musieli uznać wyższość tylko Zespołu Szkół Mechaniczno Elektronicznych. Reprezentację naszej szkoły przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski, a tworzyli ją: Miszuda Oskar, Mirowski Wiktor, Gudaj Daniel, Sowa Marcel, Gawlikowski Michał, Żyłka Dawid, Świerc Przemysław, Dinh Lien Dawid, Handziuk Miłosz, Wilant Dawid, Wincencik Mateusz, Kania Dawid.

I i II miejsce dla uczennic ZSGH w pływaniu

W Miejskich Zawodach Pływackich organizowanych przez OSiR Bytom, w dniu 18.11.2017r. uczennica Klaudia Bartkowiak z klasy 1H w swojej kategorii wiekowej zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 14.11.2017r. w Międzyszkolnych Zawodach Pływania uczennica Patrycja Lach z klasy 4T, w konkurencji indywidualnej zajęła II miejsce. Uczennice w składzie: Klaudia Bartkowiak (1H) – 100 m. stylem zmiennym IV miejsce, Alicja Pawlaczek (3H) - 50 m. stylem grzbietowym IV miejsce, Patrycja Lach (4T) - 50 m. stylem dowolnym II miejsce na tych zawodach drużynowo wywalczyły IV miejsce. W kategorii chłopców w zawodach wystartował tylko jeden uczeń Michał Nowakowski z klasy 4T zajmując VI miejsce na 100 m. stylem klasycznym.

IV miejsce Naszych szczypiornistek!

Reprezentacja naszej szkoły w listopadzie brała udział w Mistrzostwach Bytomia w piłce ręcznej juniorek. Po ciężkich bojach w grupie i finałach, dziewczyny uplasowały się na IV miejscu w Bytomiu. Skład drużyny stanowiły: JASZYK Wioleta 4UL, LIPIŃSKA Paulina 4UL, WITKOWSKA Emilia 4H, RODZEŃ Iwona 3T2, JACHURSKA Nicol 2U, KOKOSZKA Paulina 2U, KRAWCZYK Klaudia 2H, KOWALSKA Nicole 2H, SZYMAŃSKA Paulina 2H, SKÓRKA Paulina 2H, KRAKOWSKA Wiktoria 1H, MAREK Monika 1H, KRAKOWSKA Weronika 1H.
Reprezentację przygotowywał i prowadził mgr Roman Olszowski.

Sukces ZSGH w Tenisie stołowym - III i IV miejsce

W dniu 24 października 2017 roku odbyły się międzyszkolne zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Uczniowie w składzie: Michał Czapla (2T2), Jan Szydłowski (1U) i Kamil Labus (2T2) zajęli III miejsce przegrywając jedynie z IV i I Liceum Ogólnokształcącym., natomiast dziewczęta w składzie: Wiktoria Bacik (4T), Wiktoria Klimczyk (1H) i Aleksandra Gajek (2H) po zaciętym boju przegrały walkę o trzecie miejsce i ostatecznie uplasowały się na miejscu czwartym.